פורטל משתלות גינות וצמחים

הקמת פרגולה בגינה

הקמת פרגולה בגינה

במסגרת עיצוב הגינה ותכנונה רבּים מחליטים להקים פרגולה, זמנית או קבועה. פרגולה משמשת מֵעֵין גג לגינה, מעניקה הגנה מרבית ומאפשרת ליהנות ממלוא הפוטנציאל של הגינה. כמו כן יש לה פן דקורטיבי ואמירה עיצובית. הלכה למעשה, פרגולה משלבת בין פתרון פונקציונלי לפתרון עיצובי: היא מקנָה אפשרות לארח בגינה במהלך כל עונות השנה, ובד בבד אפשר לעצב אותה לפי טעם אישי, בהתאמה לסגנון הבית והגינה, תוך שהיא תורמת לקונספט העיצובי שלהם ומשלימה אותו. 

החומרים הַמְּשַׁמְּשִׁים לבניית פרגולה 

ככלל, אפשר לבנוֹת פרגולה ממגוון רחב של חומרים: עץ, בד, אלומיניום, רשת צל או רעפים, כקו ממשיך לסגנון הבית והגינה ובהתאם לרצון הבעלים והשימושים שהם מייעדים לגינתם. 
פרגולה מאלומיניום היא אולי הפרקטית ביותר מִבֵּין סוגי הפרגולות השכיחים. במקרה כזה אפשר גם להתאימהּ לאלמנטים עיצוביים אחרים כמו גדר מאלומיניום. שילוב בין שני אלה, בנפרד או כיחידה אחת (כאשר הגדר היא החלק התחתון והפרגולה החלק העליון), מספֵּק מענה בטיחותי הולם לגינה.  

היתרונות שבהקמת פרגולה בגינה

הקמת פרגולה בגינה הביתית מבטיחה שׂביעוּת רצון לטווח ארוך. תמורת השקעה כספית חד-פעמית אפשר ליהנות ממנה במשך שנים רבּות. להלן חלק מהיתרונות שפרגולה מציעה:
בהיבט מזג האוויר
הפרגולה מספקת הגנה לאורך כל ימות השנה: מפני נזקי גשם כבד – בהתקנת פוליגל, או כהגנה מפני קרינת שמש ישירה אשר אינה נעימה ליושבים בגינה ופוגעת בצמחים ובפרחים – בהתקנת רפרפות הצללה. 
בהיבט הקמה ותחזוקה
מבחינת הקמת הפרגולה, לא פעם אפשר להתקינהּ באופן עצמי, לאחר בחירה מתוך מבחר דגמים מוּצעים. כיום אפשר לקבל דגם פרגולה מאלומיניום חתוּך לפי מידה ובגוון המבוקש, ולהרכיב אותה לבד. פרגולה מאלומיניום אין צורך לתחזק באופן קבוע, ומחירה נמוך לעומת פרגולת עץ. האלומיניום הוא חומר גלם איכותי ועמיד לאורך זמן – אין צורך לְשַׁמֵּן אלומיניום או לצבוע אותו, והוא נראה חדש גם בחלוף שנים רבּות.

בפן העיצובי
הפרגולה משנה את פניה של הגינה. היא תורמת ליצירת מראֶה אלגנטי ויוקרתי. באמצעות פרגולה  הגינה הביתית הופכת למקום שאפשר לבלות בו ולארח בו במרבית הימים לאורך כל עונות השנה. ליהנות מהאוויר הפתוח ביום גשום כמו גם ביום שמשי. מאחר שהפרגולה מציעה הצללה יעילה אפשר להציב תחתיה פינת ישיבה מעוצבת; פינת זוּלָה עם מזרונים, פּוּפִים, כריות וערסל או לתכנן עמדת קריאה נוחה ומרגיעה. 
פרגולות קיימות במגוון דוגמאות, צורות וגדלים, עם חיפוי קמור או ישר, מנגנון פתיחה חשמלי או ידני,  מבנה אטוּם או עם פתחים לאור ולאוויר. אם מעוניינים בכך, פרגולה מאלומיניום אפשר לצבוע בצבע עץ מיוחד אשר יעניק לה מראֶה של עץ טבעי. את הפרגולה ניתן לפרוס לרוחב כל הגינה או על חלק מסוים ממנה, בהתאם לצורך ותוך התחשבות בנתוני אור וצל טבעיים, ויש לה תרומה נכבדת לנראוּת של הגינה וליצירת תחושה נעימה ונינוחה ליושבים בה.

פורטל המשתלות אסף עבורכם את בעלי המקצוע המתאימים ביותר עבור הקמת הפרגולה לגינה! 
למעבר לעמוד לחצו כאן

 

 

מאי 18